українська   русский   english   polski
 ГоловнаГотельРестораниПослугиСпецпропозиціїБронюванняКонтакти
 1 2 3

Коротка історія міста

Щоб не витрачати час на вивчення  історії міста самотужки пропонуємо Вам скористатися послугою гіда-перекладача від нашого закладу. Екскурсія по Львову з досвідченим гідом дозволить Вам побачити Львів на всіх етапах його розвитку і відчути історичну цінність та атмосферу Галицької землі!

Телефонуйте за довідкою: (032) 227-27-27

Коротка історія міста

Коротка історія міста, фото 18Львів належить до давніх, але не найстаріших городів Галицької землі. До часу його постання існували вже знайомі своїм історичним значенням Галич та Звенигород.

Засновником Львова був галицький король Данило Романович. Побудова міста біля 1250 року вказує на те, що цьому передували військово-стратегічні потреби, задля оборони від татарських набігів, та потреби господарські.

Львів пройшов з галицькою землею цілу історичну долю, зазнавши нераз страшних потрясінь. Княже місто розбудовувалося на торгівельному шляху, що йшов від Чорного моря через Галич-Львів-Холм до Балтійського. Цей шлях проходив через Старий Ринок та повз численні церкви і монастирі, з яких залишились донині (побудовані наново на старих місцях чи фундаментах) – церкви: св. Параскеви, св. Онуфрія і св. Миколая; костели: Івана Хрестителя і Марії Сніжної.

Після прилучення галицького князівства до Польщі у 50 роках XIV ст. на південь від княжого міста, в широкій частині заплавини, постало місто за новими зразками. Готичний характер тогочасного міста виявлявся в численних гостроверхих будівлях, костелах, збудованих в околиці Низького Замку та житлових будинках, мурованих і дерев'яних. Пожежа 1527 року знищила ці пам'ятки зовсім. З готичної архітектури залишились тільки римо-католицька катедра і деякі деталі в кам'яницях Ринку. Нове місто захищав Високий Замок, побудований в кінці XIV ст. на другій, вищій за Княжу, горі, до якої вела з княжого міста крута дорога. Високий Замок спорудив король Казимір III в 60-х роках.

Коротка історія міста, фото 19В кінці XVI ст. Львів прибрався у нові риси – ренесансові. Постали тоді в середмісті нові стильові будинки, прикрашені ренесансними орнаментами, галерейками. Перші з них будувалися в дусі італійського, пізніші – в дусі німецького ренесансу. Пам'ятки, що залишилися з цих часів, прибрали на львівському грунті локальні риси, дуже цікаві і характеристичні.

Від другої половини XVII ст. починається повільний занепад Львова, спричинений війнами, а також внутрішніми причинами політично-суспільно-економічного характеру. Бароко, що є панівним стилем цього часу, розпочався у Львові будовою костелу і монастиря Єзуїтів 1610-1740 рр.. Укріплення Львова витримали 24 облоги – і жодного разу місто не було взяте штурмом.

Щойно після усунення мурів і валів, яке почалося 1777 року розростаються передмістя і зливаються з містом. В ці часи львівське будівництво розвивається під знаком класицизму, стилю ампір. Розбудова йде спершу на захід, на лівий берег річки Полтви, а потім на південь і схід. Те, що Львів перестав бути твердинею, а став столицею провінції, мусило вплинути на поширення його життєвого простору та його зовнішнє оформлення під новий західний стиль. Так починає своє існування новий Львів.

Коротка історія міста, фото 20Інтенсивний розвиток промисловості припадає на другу половину XIX століття. Було відкрито родовища нафти у Бориславі, залізничні шляхи сполучили Львів із столицею імперії та іншими європейськими містами. У місті прокладено трамвайну колію, запроваджено газове, а згодом електричне освітлення. Розбудовуються нові квартали, з’являються театри, дорогі готелі, банки, громадські установи. У 1870 році Галичина одержала статус автономного управління. Крайова виставка 1894 року була важливою подією економічного та  культурного життя галицьких українців. Кінець XIX – початок XX століття – це також національного піднесення серед галицьких українців. Львів став центром національного відродження, тут жили й працювали видатні політичні та культурні діячі.

Після Першої світової війни Австро-Угорська Імперія (до якої на той час входила Галичина і Львів як її столиця) розпалася. Країни, що входили до її складу, здобули незалежність. 1 листопада 1918 року у Львові проголошено Західно – Українську Народну Республіку, але новостворена держава проіснувала всього кілька місяців – після кривавої українсько-польської війни Галичина знову на 20 років опиняється під владою Польщі.

Коротка історія міста, фото 21У 1939 р. згідно з Пактом Ріббентропа-Молотова Західна Україна входить до складу СРСР, але в 1941 році радянські війська змушені були відступити під тиском німецьких загонів. 1941 – 1944 – роки німецької окупації. В роки II Світової війни загони українських патріотів були змушені  вести нерівну боротьбу як проти фашистів, так і проти комуністів. Підпільна боротьба на Західній Україні тривала до середини п’ятдесятих років.

У 1944 році Львів увійшов до складу УРСР, але навіть за часів радянського панування місто зуміло значною мірою зберегти свою національну ідентичність.

24 серпня 1991 року – день, коли Верховна Рада України прийняла Декларацію про незалежність, став початком нової епохи в історії держави і початком великих змін для Львова.

Найвідоміші музеї, парки

Львів славиться своїми музеями різного направлення, культурної та історичної цінності і парками різної площі та ландшафтної структури, ось найвідоміші з них:

Музеї:

Парки:

Запрошуємо Вас познайомитись зі Львовом незалежно від цілі поїздки та терміну перебування в цьому, наповненому історією, куточку європейської цивілізації.

-Головна | Готель | Ресторани | Послуги | Спецпропозиції | Бронювання | Контакти-
Ми приймаємо кредитні картки
Всі права застережено © 2014. Готельно-відпочинковий комплекс «Наварія Нова»